Cart

Keratin Botoksu Nasıl Yapılır

1- HairMind şampuan ile saçı 2 kez yıkayın.(ilk şampuanlamada amaç saçı temizlemek 2. Şampuanlama  da ise saç gözeneklerini açmak ve arındırmak amacı ile 5 dakika köpüklü olarak bekletin)


2- Saçınızı duruladıktan sonra havlu ile suyunu alıp saçı %80 oranında kurutun.


3- %50 keratin %50 mask’tan oluşan karışımı metal olmayan boya kasesine alıp fırça yardımı ile ince tutamlara ayrılmış saçlara, saç derisine temas etmeyecek şekilde saç dibinden üç nokta halinde 1 cm pay bırakılarak dip, orta, uca fırça yardımı ile değdirilip, ince bir tarakla yedirin (asla boya yapar gibi sürülmeyecek)


4- Saçınızı hava almayacak şekilde boneye sarıp 30 dakika bekletin. Bone ile sardığınız saçınıza üç beş dakika ara ile fön makinesi ile dıştan üzerine ısı veriniz.


5- Saçı dayanabileceğiniz kıvamda soğuk su ile durulayarak şoklayınız.

6- Havlu ile suyunu aldığınız saça HairMind Keratin Mask’ı dip ve uçlara sürün saça ince bir tarak yardımı ile iyice yedirip 10 dakika bekletin.


7- Saçta %30 oranında mask kalacak şekilde saçı durulayın hiç nem kalmayacak oranda kurutun.
          (Keratinin saçta işlem yapması için iyice kurutulmasına dikkat edilmelidir.)
              
8- Saça tek kat fön çekin.

Yapılan işlemin daha kalıcı olması ve sağlıklı saçların devamı için HairMind Keratin Şampuan ve HairMind Keratin Mask ile kullanımı ile bakımınızı devam ettirin.

 (Ürünün saçı yakma gibi bir durumu asla söz konusu değildir. Yanmış yıpranmış elastikiyet kazanmış saçları dolgu yapıp bir uygulamada sıkılaştırıp sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağladığı gibi saça düz bir görünüm kazandırır. Ürünlerin saçın uzamasına yardımcı olma özelliği vardır. Hassas ciltlerde güvenle kullanılabilir.)

 

 

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website