Cart

Kalıcı Keratin Fönü Nasıl Yapılır?

1-HairMind şampuan ile saçı 2 kez yıkayın.(ilk şampuanlamada amaç saçı temizlemek 2. Şampuanlama  da ise saç gözeneklerini açmak ve arındırmak amacı ile 5 dakika köpüklü olarak bekletin)

2-Saçınızı duruladıktan sonra havlu ile suyunu alıp saçı %80 oranında kurutun.

3-Saçın uzunluğuna göre ayarlayacağız miktardaki keratini (örneğin orta boy saç için bu miktar yaklaşık 40 gram) metal olmayan boya kasesine alıp fırça yardımı ile ince tutamlara ayrılmış saçlara, saç derisine temas etmeyecek şekilde saç dibinden üç nokta halinde 1 cm pay bırakılarak dip, orta, uca fırça yardımı ile değdirilip, ince bir tarakla yedirin (asla boya yapar gibi sürülmeyecek. Keratinin saça bol miktarda sürülmesi saçın daha güzel olacağı anlamına gelmez. Her saçın bir doyum noktası vardır. Fazlası sürdüğünüz keratinin kurumasını engelleyeceği gibi uygulama aşamasında dumana, dumanda gözünüzün yanmasına neden olacaktır. )

4-Saçı bir bone ya da strech ile kapatıp 30 dakika bekletin (Saçı düz olarak kapatmaya özen gösterin).

5-Bekleme süresinden sonra saçı ılık fön ile fırça değdirmeden kurutun. Saçı kuruttuktan sonra saçı tutamlara ayırarak ve her bir tutamın üzerinden 6 ya da 7 defa orantılı olarak geçilerek pres uygulayın. (Presin ısısı İşlem görmüş röfleli balyajlı saçlarda 180 derece normal ve boyalı saçlarda 230 derece olmalı.)

6-Saçı dayanabileceğiniz kıvamda soğuk su ile durulayarak şoklayınız.

7-Nohut tanesi kadar bir miktarda HairMind şampuan ile saçı bir kere yıkadıktan sonra havlu ile suyunu alıp maskı dip ve uçlara sürün. Saça ince bir tarak yardımı ile iyice yedirip 10 dakika bekletin.

8-Saçta %20 oranında mask kalacak şekilde saçı durulayıp saçı saç çıkış yönüne doğru kurutun.

(Keratinin saçta işlem yapması için iyice kurutulmasına dikkat edilmelidir.)

9-Saça fön çekin.

Yapılan işlemin daha kalıcı olması ve sağlıklı saçların devamı için HairMind Keratin Şampuan ve HairMind Keratin Mask ile kullanımı ile bakımınızı devam ettirin.

(Ürünün saçı yakma gibi bir durumu asla söz konusu değildir. Yanmış yıpranmış elastikiyet kazanmış saçları dolgu yapıp ilk uygulamadan itibaren sıkılaştırıp sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağladığı gibi saça düz bir görünüm kazandırır. Ürünlerin saçın uzamasına yardımcı olma özelliği vardır. Hassas ciltlerde güvenle kullanılabilir.)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website